Ver. 1.0 Beta, Nie masz kompilatora? Teraz możesz pisać skrypty ONLINE! Wersja podstawowa -nie zawiera wszystkich poleceń Pascala. Służy do nauki podstaw

Podstawowe informacje


Język programowania Pascal został opracowany przez Niklausa Wirtha w 1970 roku. Za podstawę tego języka posłużył inny o nazwie 'Algol' (Algorithmic Language). 'Pascal' otrzymał swoją nazwę od nazwiska znanego francuskiego fizyka, matematyka i filozofa Blaise'go Pascala (który jest najbardziej znany z jednostki ciśnienia -Paskal nadanej by upamiętnić naukowca).


Turbo Pascal to nie język programowania lecz najbardziej znany edytor języka programowania o nazwie „Pascal”.


Dlaczego uczyć się w nim programować?

Obecnie można znaleźć dobrze płatną pracę w środowisku programistycznym języka Pascal -Delphi. Delphi ma wiele identycznych poleceń jak Pascal. Pomijając różnice,  z pewnością dobrze zrozumiesz problemy podstawowe, które mogą mieć wpływ na optymalizację Twoich przyszłych programów (np. korzystanie z assemblera, szybkie kopiowanie pamięci).


Z programowaniem w Pascalu to tak jak z własnoręcznym robieniem frytek. Nie kupujesz w supermarkecie tylko wiesz co jesz.


Poza tym dobry programista nie ma trudności z nauczeniem się nowego języka. Najtrudniejszy zawsze jest ten pierwszy język -dobrze więc, by był dość łatwy -właśnie jak Pascal.


Jeśli opanujesz podstawy Pascala, świetnie sobie poradzisz z programami wymagającymi dużych prędkości. Będziesz wiedział jak zbudować metody, które potrafią zaskoczyć i być bardziej efektywne.

Programy ON-LINE!

Strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług Google (reklamy, statytyki) oraz Facebook. Jeśli chcesz zablokować pliki cookies wyłacz je w swojej przeglądarce. Potrzebujesz pomocy? kliknij